Казийски и Милано удариха Тренто и поведоха в серията за бронза

Българската звезда Матей Казийски и неговият Алианц (Милано) направиха сериозна крачка към спечелване на бронзовите медали в италианската Суперлига. Воденият от Роберто Пиаца тим удари и би категорично като гост гранда Итас (Тренто) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:14) в мач №3 от плейофната серия за 3-ото място в първенството, игран пред над 2600 зрители.

По този начин Милано поведе в серията с 2-1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача.

Четвъртата и може би решаваща среща между двата тима е утре (27 април) от 21,30 часа българско време в зала „Алианц Клауд“ в Милано.

Матей Казийски влезе за малко като резерва за своя отбор в първите два гейма, като се отчете единствено с няколко изпълнени сервиса.

Най-полезен за Милано стана японският национал Юки Ишикава с 18 точки (1 ас, 61% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане – 7) и заслужено бе обявен за MVP на мача. Осниел Мергарехо добави още 14 точки (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане – 10) за победата.

За домакините от Тренто Камил Рихлицки (1 блок и 41% ефективност в атака – -4) и Джулио Магалини (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака и 26% позитивно посрещане – 2) реализираха по скромните 10 точки.

Снимки: legavolley.it