Нефтохимик без проблеми срещу Хебър

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха втора поредна и общо 15-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Мартин Стоев надиграха безпроблемно и категорично у дома Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:14) в мач от 20-ия кръг, игран тази вечер в зала „Младост“.

Така бургазлии най-вероятно ще останат на 3-о място във временното класиране с 15 победи, 5 загуби и 45 точки. Хебър пък продължава да е на предпоследната 11-а позиция с едва 5 победи, 15 загуби и 17 точки.

В следващия, предпоследен, 21-и кръг на редовния сезон Нефтохимик гостува на Черно море (Варна), докато пазарджиклии са домакини на Раковски 1964 (Севлиево) в дербито на дъното. И двете срещи са в сряда (13 март) от 18,00 часа.

Треньорът на домакините Мартин Стоев реши да даде почивка на някои от основните си играчи с оглед на гостуването на Черно море през седмицата и най-вече на бургаското дерби с Дея спорт следващата събота (16 март). В игра не се появиха титулярните центрове Красимир Георгиев и Венцислав Рагин, както и посрещачът Бранимир Грозданов, а след втория гейм почивка получиха разпределителят Иван Станев и хърватският диагонал Иван Раич.

Най-полезен за Нефтохимик стана Розалин Пенчев с 16 точки (4 блока, 4 аса, 67% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 8). Георги Петров добави още 12 точки (55% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане – 8) за победата.

За Хебър над всички бе Калоян Вълчинов с 19 точки (1 ас, 62% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане – 14).

Снимки: Startphoto