Алекс Грозданов и Верона не спряха Перуджа в първия 1/4-финал

Националът Алекс Грозданов и воденият от Радостин Стойчев отбор на Рана (Верона) загубиха като гост от Сър Сума Вим (Перуджа) с 1:3 (25:23, 16:25, 21:25, 19:25) първата 1/4-финална плейофна среща от Суперлигата на Италия, която се игра в “Пала Бартон” пред 3127 зрители.

Възпитаниците на Радостин Стойчев успяха да спрат звездата на Перуджа Вилфредо Леон още в първата част, но не се справиха с останалите звезди на носителите на Купата и победител в Световното клубно първенство.

Алекс Грозданов игра цял мач и реализира 5 точки (1 блок, 50% ефективност в атака – -2).

Най-резултатен за гостите стана иранският диагонал Амин Есмаелнеджад с 23 точки (3 аса, 2 блока, 51% ефективност в атака – 14)

.

Донован Дзаворонок добави 13 точки (2 аса, 33% ефективност в атака, 10% перфектно и 40% позитивно посрещане – -4).

Рок Можич игра в първите 3 гейма и реализира 12 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 8% перфектно и 42% позитивно посрещане – 3).

Камил Семенюк изигра страхотен двубой и заби 24 точки (3 аса, 57% ефективност в атака, 30% перфектно и 50% позитивно посрещане – 14).

Тунизийският диагонал Уасим Бен Тара реализира 18 точки (3 блока, 65% ефективност в атака – 10) и бе избран за MVP.

Роберто Русо добави 15 точки (4 аса, 2 блока, 69% ефективност в атака – 5).

Така Перуджа поведе в серията с 1-0 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача.