Матей Казийски и Милано завършиха с обрат срещу Перуджа

Българската звезда Матей Казийски и неговият Алианц (Милано) приключиха със страхотна победа редовния сезон в Суперлигата на Италия. Казийски и компания направиха обрат и надделяха у дома над гранда Сър Сейфти Вим (Перуджа) с 3:2 (25:22, 25:27, 17:25, 25:23, 15:13) в среща от последния 22-и кръг на първенството.

Така Милано приключи на 6-о място в крайното класиране на редовния сезон с 38 точки след 12 победи и 10 загуби. По този начин в 1/4-финалните плейофи Казийски и съотборниците му ще спорят с 3-ия Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца).

Играе се до 3 победи от 5 мача, както всички плейофни двойки, а първият мач е още в сряда (6 март) от 21,30 часа българско време в Пиаченца.

Перуджа пък завърши втори в крайното подреждане с 51 точки след 16 победи и 6 загуби. Така на 1/4-финалите „дяволите“ ще играят със 7-ия Рана (Верона), с национала Алекс Грозданов в състава. Перуджа е домакин в първата среща също в сряда (6 март) от 21,30 часа.

Матей Казийски започна като титуляр за Милано, след което бе сменен във втория гейм от Осниел Мергарехо, а в четвъртата част и тайбрека се появи като резерва. Българинът завърши с 9 точки (60% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане – 2) за успеха.

Над всички за домакините бе японският национал Юки Ишикава с 20 точки (1 блок, 3 аса, 55% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане – -1). А Ферре Регерс и Агустин Лосер добавиха още 14 и 13 точки за победата.

За тима на Перуджа звездата и капитан Вилфредо Леон заби 24 точки (6 аса!, 1 блок, 52% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане – 3), докато Уасим Бен Тара се отчете с 19 точки (1 блок, 1 ас и 61% ефективност в атака – 7), но и това не беше достатъчно за успех.

Снимки: legavolley.it