ВК Нефтохимик 2010 продължава сезона в ефбет Супер Волей с нов старши треньор.

Днес бургазлии обявиха официано разтрогването по взаимно съгласие на договора си с досегашния старши треньор Атанас Петров.

Клубът му благодари за работата, кулминацията на която бе шестата титла на „нефтохимиците“, спечелена на 2 май миналата година пред феновете ни в зала „Младост“ в Бургас.

ВК Нефтохимик 2010 желае на Атанас Петров здраве и още много успехи в професията, като той завинаги ще остане част от историята на клуба.

Новият старши треньор на носителите на титлата на България ще бъде представен в 18:00 ч. днес, на вечерната тренировка на отбора.

През насотящия сезон волейболистите на Нефтохимик, който са действащите шампиони, не успяха да спечелят още нито един трофей. В своята зала те не стигнаха до финал за Суперкупата, а сега в турнира за Купа България, отстъпиха на ЦСКА с 1:3 гейма, в четвъртфиналната битка.

След есенния дял на първенството в елита Нефтохимик заема четвърто място във временното класиране със седем победи, четири загуби и 22 точки.

В първия си мач от втория сезон бургазлии гостуват на Пирин (Разлог). Двубоят е на 24 януари от 19:00 часа.