Нефтохимик аут от Купата на CEV след втора загуба от Аркас

И шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV, след като снощи такава съдба имаше и вицешампионът Хебър (Пазарджик). Воденият от Атанас Петров тим падна като гост на турския гранд Аркас (Измир) с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала „Ататюрк“.

Така след две загуби с по 0:3 гейма, Нефтохимик приключва участието си в турнира за Купата на CEV. От друга страна Аркас продължава напред, където на 1/8-финалите ще срещне чешкия ЧЕЗ Карловарско (Карлови Вари), отстранил също след две победи финландия Форд Леворанта (Састамала).

Най-резултатен за Нефтохимик и единственият с двуцифров актив отново беше пакистанският диагонал Мурад Хан с 14 точки (2 аса и 43% ефективност в атака – 9).

Доскорошният играч на Хебър и бивш такъв на бургазлии Николай Къртев пък игра цял мач за Аркас и се отчете с 6 точки (2 блока, 1 ас и 75% ефективност в атака – 5) за успеха.

Най-полезен за турския тим стана Рамазан Мандърачъ също с 14 точки (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане). Германската звезда Георг Гроцер, който пък игра само в първите два гейма, добави още 10 точки (1 блок и 60% ефективност в атака) за победата.

АРКАС (ИЗМИР, ТУРЦИЯ) – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)

АРКАС: Улаш Къяк 2, Георг Гроцер 10, Рамазан Мандърачъ 14, Бурутай Субашъ 9, Ертюгрюл Метин 8, НИКОЛАЙ КЪРТЕВ 6 – Ахмет Караташ-либеро (Гьокчен Юксел 1, Джордън Кейнъм 6, Улаш Топбашлъ, Онурджан Чакър-либеро)

Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Мурад Хан 14, Георги Петров 5, Венелин Кадънков 5, Стеван Симич 6, Венцислав Рагин 1 – Симеон Добрев-либеро (Денис Чавдаров, Светослав Станков, Александър Кордев 2, Виктор Недялков, Ясен Петров-либеро)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Снимки: CEV.EU