Нефтохимик без шансове срещу Аркас за Купата на CEV

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с тежка загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на треньора Атанас Петров нямаха шансове и паднаха у дома от турския гранд Аркас (Измир) с 0:3 (14:25, 17:25, 21:25) в първия мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 600 зрители в зала „Младост“.

Срещата-реванш между двата тима е следващия четвъртък (30 ноември) от 18,00 часа българско време в Измир. Нефтохимик трябва да направи истинско чудо и да спечели с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.

нар. „златен“ гейм. От друга страна Аркас се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира напред към 1/8-финалите за Купата на CEV.

Над всички за Нефтохимик бе пакистанският диагонал Мурад Хан със страхотните 18 точки (60% ефективност в атака – 9), но и неговите усилия не помогнаха.

Доскорошният играч на Хебър (Пазарджик) и бивш такъв на бургазлии Николай Къртев игра цял мач за Аркас и се отчете с 3 точки (2 аса) за успеха.

Най-полезен за турския тим пък стана германската звезда Георг Гроцер с 15 точки (1 блок, 2 аса и 57% ефективност в атака – 14) за победата.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) – АРКАС (ИЗМИР, ТУРЦИЯ) 0:3 (14:25, 17:25, 21:25)

НЕФТОХИМИК 2010: Светослав Станков 2, Мурад Хан 18, Георги Петров 4, Венелин Кадънков 4, Стеван Симич 3, Венцислав Рагин 4 – Симеон Добрев-либеро (Виктор Недялков 5, Денис Чавдаров 1, Александър Кордев)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

АРКАС: Улаш Къяк 2, Георг Гроцер 15, Никола Хоуг 7, Рамазан Мандърачъ 8, Ертюгюл Метин 8, НИКОЛАЙ КЪРТЕВ 3 – Ахмет Караташ-либеро (Онурджан Чакър-либеро)

Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ.