Гърция тръгна с успех над Йордания

Гърция победи с 92:71 (19:14, 27:19, 20:27, 26:11) Йордания в първия си мач от група „С“ на Световното първенство по баскетбол, изиграл се в „Mall of Asia Arena“ в Пасай.

Селекционерът на тима от Южната ни съседка Димитрис Итудис не можеше да разчита на една от звездите Динос Митоглу, който е със счупен пръст на лявата ръка, а утре и ще се прибере обратно в Гърция.

Въпреки колебливото начало за „елините“, те успяха да намерят ритъма си и до почивката натрупаха комфортен аванс от 13 точки. След паузата те отново се разколебаха и позволиха на символичните домакини в срещата да намалят пасива си до 6 точки преди заключителната четвърт.

В нея обаче гръцките баскетболисти се развихриха и завършиха срещата с убедителен успех и разлика от 21 точки.

Най-резултатен за успеха на Гърция беше Янулис Ларендзакис с 19 точки, по 13 вкараха Томас Уолкъп и Йоанис Папапетру.

За Йордания Рондей Холис-Джеферсън реализира 24 точки и овладя 9 борби.

На 27 август (понеделник) Гърция се изправя срещу САЩ, а Йордания ще премери сили с Нова Зеландия.