Китай се справи с Канада за 5 от 5 в Лигата на нациите

Женският национален отбор на Китай постигна 5-а поредна победа в тазгодишното издание на Волейболната Лига на нациите за жени. Момичетата на селекционера Бин Кай се справиха с Канада с 3:0 (25:14, 25:18, 29:27) в първата си среща от турнира в Група 3 от втората седмица на Лигата, играна този следобед в Колизеума в Хонконг.

Така китайките са начело в общото временно класиране на световната надпреварата с 5 победи от 5 мача и 14 точки, колкото има и Полша, но с по-лошо геймово съотношение. Канада пък е на 9-о място с 2 победи, 3 загуби и 6 точки.

В следващите мачове и двата тима ще играят последователно с България. Първо в четвъртък (15 юни) от 08,30 часа българско време срещу „лъвиците“ ще се изправят северноамериканките, а след това в петък (16 юни) от 15,30 часа Китай.

Най-полезна за Китай стана Йинйин Ли с 14 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане), а Ксиню Юан и Юанюан Уан добавиха по 9 точки за победата.

За тима на Канада капитанката Алекса Грей (1 блок и 44% ефективност в атака) и Хилъри Хау (1 блок и 46% ефективност в атака) реализираха 13 и 12 точки.

Снимки: volleyballworld.com