Монако се измъкна от лапите на АСВЕЛ след силна последна четвърт

Монако се наложи с 84:75 (20:20, 25:25, 15:15, 24:15) над АСВЕЛ Вильорбан като гост в мач от 11-ия кръг на Евролигата. Победата е осма за Монако, като тимът има и 3 загуби, а отборът на баскетболната легенда Тони Паркър е с баланс 3-8.

Срещата даде заявка още в началото, като двата отбора завършиха наравно през първите 10 минути. Същият сценарий се повтори и във втората част, като на почивката те се оттеглиха при резултат 45:45.

Надлъгването продължи и през третата четвърт, но и след нея нито един от двата отбора нямаше аванс пред противника си. В заключителните минути обаче гостите наложиха темпото си и успяха да измъкнат победата.

За Монако по 17 точки вкараха Майк Джеймс и Донатас Мотиеюнас, а Джордан Лойд се разписа с 11 точки.

По 13 точки за АСВЕЛ нанизаха Дейвид Лайти и Ретин Обасохан.

Снимка: twitter.com/ASMonaco

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.