Доминик Тийм изправи на нокти публиката във Виена, но спаси два мачбола и оцеля

Бившият номер 3 в световната ранглиста Доминик Тийм стартира с труден успех на турнира по тенис на твърди кортове във Виена (Австрия) с награден фонд 2 489 935 долара.

Пред родна публика Тийм, който е шампион тук през 2019 година, победи Томи Пол (САЩ) с 2:6, 7:6(2), 7:6(6).

Австриецът преодоля лошото начало на срещата, отрази два мачбола при 4:6 и 5:6 в тайбрека на третия сет, за да триумфира след близо три часа на корта.

Тийм участва за 11-и път във Виена, където взе титлата през 2019 година. 29-годишният австриец ще срещне във втория кръг победителя от мача между номер 1 в схемата Даниил Медведев (Русия) и Николоз Басилашвили (Грузия).

Тийм демонстрира добра форма в последните седмици, след като стигна до последователни полуфинали в Хихон и Антверпен по-рано този месец. Шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2020 година продължава изкачването си в световната ранглиста и се доближава до топ 100.

В друг мач от турнира Камерън Нори (Великобритания) запази шансове за класиране на финалите на АТП, след като победи аржентинеца Педро Качин с 3:6, 6:2, 7:6(1).

27-годишният Нори е 12-и в класацията за финалите в Торино с 2400 точки. Той е на 825 точки зад седмия Феликс Оже-Алиасим.

Хуберт Хуркач също се бори с Оже-Алиасим за място на финалите. Полякът спечели срещу американеца Франсис Тиафо със 7:6(9), 3:6, 6:3. Петият поставен взе трудно първия сет, след като изоставаше 4:6 в тайбрека, а след това направи един пробив във втората част и затвори мача.

В следващия си двубой Хуркач ще се изправи срещу Емил Руусувуори (Финландия), опитвайки се да намали изоставането си от 410 точки спрямо Оже-Алиасиме в надпреварата за финалите на АТП.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.