Финал на Евроволей 2021 за жени: Сърбия – Италия 1:2! Следете мача ТУК!!!

Волейболистките на Сърбия и Италия излизат тази вечер от 21,00 часа в “Щарк Арена” в Белград в битка за титлата на Евроволей 2021 при жените.

Големият финал ще бъде излъчен на живо по MAX Sport 2.

И за двата отбора да са на мача за титлата не е ново усещане, като това ще е 5-и финален дуел и за сръбската, и за италианската волейболна история при дамите.

Домакините в Белград обаче са на трети пореден двубой за златото на континента, като спечелиха предишните два  през 2017 и 2019 г.

И очевидно тимът, воден от убийствения диагонал с лява ръка Тияна Бошкович, е доминиращата сила в женския волейбол за Европа в последните години.

Волейболистките на Сърбия поведоха в началото на двубоя с 5:2.Атака от втора линия на Паула Егону и 3:5. Нова отлична атака на Паула Егону от зона 2 и равенство при 5:5. Италия поведе с 11:10 след отлична така на Паула Егону. Елена Пиетрини заби страхотен пайп и 12:10 за Италия. Три поредни точки и Сърбия отново поведе с 13:12. Тияна Бошкович игра с блокадата за 15:13. Италия изравни при 15:15. Ас на Мириам Сила и „адзурите“ поведоха с 16:15. Тияна Бошкович изравни при 18:18 с технично отиграване в атака.Сърбия поведе с 22:20, след като Паула Егону се опита да играе технично в атака, но прати топката в аут. Давиде Мацанти взе прекъсване за Италия. Боян Миленкович атакува технично за 23:21. Паула Егону намали до 22:23 с мощна атака от зона 2. Офелия Малинов се появи в игра за Италия. Тияна Бошкович изведе „плавите“ до геймбол при 24:22. Мириам Сила игра мощно с блокадата за 23:24. Перфектна комбинация Офелия Малинов – Мириам Сила и равенство 24:24. Милена Рашич изведе Сърбия до геймбол №3 при 25:24. Тияна Бошкович се справи с тройна блокада за 26:24.

Волейболистките на Италия поведоха с 3:0 в началото на втората част. Милена Рашич намали до 5:6 с атака през центъра. Сърбия изравни при 7:7 след успешна двойна блокада. „Адзурите“ поведоха с 12:10. Елена Пиетрини атакува в аут и това донесе равенство при 15:15. „Плавите“ излязоха напред при 21:20, след като Тияна Бошкович атакува в полето. Паула Егону атакува в аут и 22:20 за Сърбия. Тияна Бошкович атакува в аут и Италия поведе с 23:22. Зоран Терзич взе прекъсване за „репрезентацията“. Италия стигна до геймбол при 24:22. Единична блокада на Анна Данеси донесе успеха на Италия във втората част с 25:22.

Сърбия поведе с 3:0 в началото на третата част след ас на Мина Попович. Атака на Милена Рашич и 4:1. Сръбската блокада си свърши перфектно работата за 5:1. При 4:8 Офелия Малинов замени Алесия Оро. Тияна Бошкович атакува мощно от зона 2 по диагонала за 9:5. Италия успя да изравни при 12:12 след успешен блок на Мириам Сила. Зоран Терзич взе прекъсване за Сърбия. Италия поведе с 3 точки при 17:14. Италианската блокада спря атака и на Бианка Буса -18:14. Зоран Терзич побърза да вземе и второто си прекъсване в гейма. Офелия Малинов направи 21:17 за „адзурите“. Тияна Бошкович атакува в антената и 23:17 за Италия. Офелия Малинов вдигна топката с една ръка и Мириам Сила донесе успеха на Италия в третата част с 25:19.