Байерн се измъкна на косъм от още един резил

След като отстъпи на АСВЕЛ в миналия кръг на Евролигата, сега Байерн Мюнхен беше на крачка от нов резил. Въпреки трудностите, които срещна в собствената си зала, немският гранд се наложи със 72:70 (18:21, 19:17, 14:20, 21:12) над Макаби Тел Авив.

Успехът изкачи Байерн на пета позиция във временното класиране с баланс 16-10, а израелският тим остава на 14-то място в таблицата с 10 победи и 14 загуби.

Домакините изпитваха трудности в началото на срещата, след това успяха да влязат в час, за да се оттеглят след 20 минути игра само с точка пасив (37:38).

Паузата очевидно не се отрази добре на баскетболистите на Байерн, които тъкмо бяха набрали инерция и  отново отстъпиха на съперника си. В последната четвърт демонстрираха по-добра игра и успяха да измъкнат победата в края.

За Байерн Уейд Болдуин вкара 16 точки, а Джейлън Рейнълдс добави 15.

За Макаби Анте Жижич завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, а 15 наниза Скоти Уилбъкин.