Манчестър Юнайтед 1:1 Ливърпул, Грийнууд изравни (гледайте тук)

Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 1:1 в 206-ото издание на голямото дерби на английския футбол, след като само преди седмица направиха нулево равенство на „Анфийлд“ в сблъсъка на върха в Премиър лийг. Мохамед Салах откри резултата в 18-ата минута. Мейсън Грийнууд изравни в 26-ата. Този път двубоят е на „Олд Трафорд“ и е от турнира за Купата на Англия (ФА Къп).

„Червените дяволи“ влизат със самочувствие в този двубой, тъй като са лидер във временното класиране на Висшата лига и имат вече шест точки преднина пред мърсисайдци. Шампионите пък попаднаха в най-голямата си голова суша от 20 години.

Ливърпул има само една загуба от Манчестър Юнайтед в последните 11 дербита във всички турнири. Мърсисайдци са непобедени в предишните пет мача с „червените дяволи“, но 20-кратните шампиони нямат загуба в седем поредни домакинства срещу Ливърпул.

Пет са промените на Оле Гунар Солскяер от двубоя с Фулъм. Дийн Хендерсън започва на вратата, Виктор Линдельоф се завръща в центъра на защитата като партньор на Хари Магуйър. Дони ван де Беек стартира вместо Бруно Фернандеш, който е сред резервите, а Скот Мактоминей заменя Фред. Антони Марсиал отстъпва мястото си на Маркъс Рашфорд.

Юрген Клоп е направил също пет промени в сравнение със злополучния мач с Бърнли. Рис Уилямс започва в центъра на отбраната заедно с Фабиньо. Джеймс Милнър стартира в халфовата линия, а Къртис Джоунс, Роберто Фирмино и Мохамед Салах оформят нападателното трио. Садио Мане е на пейката. Жоел Матип и Джордан Хендерсън не са в групата за днешното дерби.

Първата добра атака бе за гостите. В третата минута Вайндалдум получи от Салах на границата на наказателното поле, но ударът на нидерландеца бе блокиран от Мактоминей. В десетата Грийнууд проби на скорост отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Алисон изби с крак.

В 18-ата минута Фирмино отправи страхотен пас между Люк Шоу и Хари Магуайър, с който изведе Салах зад отбраната. Египтянинът много технично прехвърли Дийн Хендерсън, давайки аванс на шампионите.

Юнайтед обаче изравни много скоро. В 26-ата минута Погба отне от Фирмино пред наказателното поле на домакините, след което французинът бе фаулиран, но Поусън даде авантаж. Топката стигна до Рашфорд, който със страхотен диагонален пас намери Грийнууд. Последният стреля много добре в ъгъла за 1:1.

Манчестър Юнайтед завърши доста силно първото полувреме. В 42-рата минута Алисон даде лош пас към Фабиньо, който пък се размина с нелепо с топката и фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба изпълни пряк свободния удар, но топката премина над вратата. Малко след това домакините имаха още по-добра възможност. Шоу центрира остро отляво, Алисон изби, след което Мактоминей стреля, но Тиаго изчисти пред голлинията. В края Погба нанесе нов опасен изстрел от границата на наказателното поле, но кълбото профуча встрани.

Манчестър Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Линдельф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Ван де Беек, Погба, Грийнууд, Рашфорд, Кавани

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Уилямс, Фабиньо, Робъртсън, Алкантара, Вайналдум, Милнър, Джоунс, Салах, Фирмино