На живо: Берое Стара Загора – Монтана 2003

Берое Стара Загора и Монтана 2003 играят мач в спорт за титлата в женската А група. Срещата започна в 18:30 часа в Стара Загора, а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо. Двата отбораиграят финал за четвърти пореден сезон.

Шампионът Берое Стара Загора надви убедително Локомотив София на свой терен с 95:47, а след това спечели и реванша с 99:47. Много по-оспорван беше другият полуфинал, в който Монтана 2003 записа две трудни победи срещу Рилски спортист – първо с 58:52 в зала „Младост“, а след това и със 75:69 в Самоков.

ПЪРВА ЧАСТ

За малко повече от две минути игра двата отбора си вкараха по един кош за 2-2. Бързо обаче Монтана успя да дръпне с 8-4. Въпреки че домакините се доближиха само на точка от съперника си (10-11), те пак не успяха да обърнат резултата и позволиха пасива им да се увеличи на 4 точки (12-16), при оставащи около 4 минути до края на частта. Кош на Николина Зубач направи отново разликата само 2 точки (14-16). При оставащи 2 минути до края резултатът беше изравнен 16-16. Николина Зубач беше фаулирана и реализира двата си наказателни удара, с които даде предимство от 2 точки на Берое (18-16). Веднага след това Преслава Колева изравни резултата (18-18), като така и завърши първата четвърт.

ВТОРА ЧАСТ

Двата отбора продължиха да правят истинско дерби още от самото начало на втората четвърт, като играеха кош за кош. Домакините бързо намериха начин да дръпнат с 4 точки (24-20) след кошове на Цветомира Шаренкапова и Деана Стояновска. След 4 минути игра резултатът отново беше изравнен (26-26). Двата отбора продължиха да се надлъгват, като при оставаща минута до почивката Монтана имаше предимство от точка (32-31). Радостина Христова пък беше точна при изпълнение на два фаула и обърна лидерството в полза на Берое (33-32). Именно при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое Стара Загора: Гергана Маданкова, Николет Гилдей, Радостина Христова, Деана Стояновска, Виктория Мирчева

Монтана 2003: Тая Робинсън, Янина Тодорова, Тераник Батъл, Борислава Денчева, Микаела Дамянова