Балкан с шанс да се доближи до тройката при гостуването си на ЦСКА

Отборите на ЦСКА и Балкан излизат един срещу друг днес от 17:00 часа в един от най-интересните мачове на кръга в Националната баскетболна лига. Двата тима ще премерят сили днес в залата на “армейците”.

Ботевградчани имат възможността да се доближат до третото място, ако успеят да спечелят гостуването си на “червените”. Тимът на Васил Христов е четвърти с баланс от 17-10, като изостава на две победи от третия Спартак Плевен, който е с 19-8.

ЦСКА пък е бетониран на петата позиция с 14-13.

От своя страна отборът на Росен Барчовски прекъсна негативната серия от пет поредни поражения в елита с успех с 99:91 над Черно море във Варна миналата седмица. Балкан пък е непобеден под ръководството на Васил Христов и е в серия от два последователни успеха – с 86:59 именно над ЦСКА и с 86:79 над Рилски спортист.

Това е четвърти двубой между двата тима за сезона, като за момента балансът е 2-1 в полза на Балкан. При предишното си домакинство ЦСКА отстъпи със 78:88 на шампионите в средата на февруари.