Левски отстрани Марица 2022 и е на полуфинал срещу ЦСКА

Волейболистките на Левски София се класираха за полуфиналите в женската „Демакс“ лига. Момичетата на Петър Шопов надиграха като гости Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:21, 25:11, 25:23) във втория мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер.

По този начин „сините“ спечелиха плейофната серия с 2-0 победи, след като биха и в първата среща с 3:1 гейма. На полуфиналите Левски ще срещне „вечния“ съперник ЦСКА, който отстрани Хектор също след 2-0 победи.

В полуфиналните плейофи също ще се играе се до 2 победи от 3 мача, а първата среща ще бъде в неделя (31 март) в залата на ЦСКА „Васил Симов“.

Левски стартира добре в първия гейм и поведе с 7:2. Постепенно домакините от Марица 2022 успяха да изравнят при 11:11 и задържаха равенството до 17:17. Пловдичанки дори дръпнаха с 19:17, но „сините“ успяха да обърнат и да спечелят след 25:21. Състезателките на Петър Шопов напълно контролираха играта през втората част и оставиха домакините на едва 11 точки.

Левски тръгна силно и в третия гейм, като дръпна с 16:9, когато, подобно на първата част, бяха настигнати при 16:16. Равностойната игра продължи до 22:21, след което „сините“ стигнаха до мачбол при 24:21. Въпреки усилията на Марица 2022, в крайна сметка момичетата на Петър Шопов се поздравиха с чиста победа след 25:23 и 3:0, с което спечелиха и серията с 2-0.

Най-резултатна за победата на Левски бе навършилата вчера 22 години Гуадалупе Рамела. Аржентинката, която получи първа повиквателна за националния отбор, завърши с 15 точки. Силно игра и бразилката Карла Морейра, която се отчете с 14 точки (2 аса, 3 блока) за успеха.