1/4-финал №1: Нефтохимик 0:0 Берое! Следете ТУК!

Нефтохимик 2010 (Бургас) и Берое 2016 (Стара Загора). Срещата е в бургаската зала „Младост“.

Шампионите завършиха трети в класирането след редовния сезон, като до последно не бе ясно на коя от двете позиции ще бъде. Момчетата на Мартин Стоев направиха отлично представяне под ръководството на именития си треньор, който пое тима от втория полусезон.

Бургазлии отстъпиха само на Левски София и Черно море (Варна) – на последния след сериозна битка.

Старозагорци пък се представяха на амплитуди, изпускайки инициативата във важни моменти на някои двубои. В други случаи демонстрираха страхотен характер и надиграваха отбори като Левски и ЦСКА.

В сблъсъците си с настоящия си съперник беройци имат една победа и една загуба –  с 3:2 гейма и 1:3 гейма.

Въпреки кадровите си проблеми волейболистите от града на липите излизат да се борят и да покажат своите аргументи срещу шампионите. Да използват силните си страни и така да се противопоставят максимално на домакините от Нефтохимик. Те пък, от своя страна, ще дадат всичко от себе си, за да продължат напред, но и да зарадват феновете си.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 3:1 с атака на Розалин Пенчев.