Димитър Дулчев и Калцит на полуфинал в Словения

Бившият диагонал и капитан на Марек Юнион Ивкони (Дупница) Димитър Дулчев и неговият Калцит (Камник) се класираха за полуфиналните плейофи в словенското първенство. Воденият от Младен Кашич отбор надигра като гост Алпацем Канал с 3:0 (25:20, 25:14, 25:16) във втория мач от 1/4-финалите.

В първата среща Дулчев и съотборниците му спечелиха със същия резултат. Така Калцит се класира за полуфиналите, където ще спори с Марибор, срещу който се изправи и във финала на Централноевропейската Лига (MEVZA) и се наложи с 3:1 гейма.

Димитър Дулчев влезе като резерва за своя тим във втория гейм и остана до края, като се отчете с 6 точки (86% ефективност в атака – 4) за успеха. Най-полезни за Калцит станаха Урош Павлович и Ласаро Брунет с 11 и 10 точки за победата.

За домакините от Алпацем Матич Въртовеч също завърши с 11 точки.