Тодор Скримов и Динамо-ЛО със загуба №13 в Русия

Бившият национал Тодор Скримов и неговия тим Динамо-ЛО (Сосновий Бор) записаха загуба №13 в Суперлигата на Русия. Скримов и съотборниците му отстъпиха много драматично като гости на Факел (Новий Уренгой) с 2:3 (16:25, 25:19, 20:25, 27:25, 12:15) в среща от 27-ия кръг на шампионата, играна този следобед.

По този начин Динамо-ЛО се смъкна на 8-о място във временното класиране с 14 победи, 13 загуби и 42 точки. В следващия 28-и кръг тимът на българинът приема слабака АСК (Нижний Новгород).

Мачът е в петък (8 март) от 17,00 часа българско време.

Тодор Скримов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първата част, след което се завърна в игра в третия гейм и остана в игрището до средата на четвъртия. В крайна сметка българският посрещач приключи със 7 точки (1 блок, 3 аса, 38% ефективност в атака и 22% позитивно посрещане – 4).

Най-резултатни за Динамо-ЛО станаха Фанур Каюмов (1 блок, 3 аса и 72% ефективност в атака – 12) и Артьом Довган (1 блок и 67% ефективност в атака – 14) със 17 и 15 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

За домакините от Факел Станислав Динейкин заби 24 точки (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане – 17), а Корней Енс добави още 19 точки (3 аса и 48% ефективност в атака – 10) за победата.