„Българският“ Локомотив (Новосибирск) с поредна драматична загуба в Русия

„Българският“ Локомотив (Новосибирск) допусна поредна много драматична загуба в Суперлигата на Русия. Воденият от бившият селекционер на България Пламен Константинов тим, с националите Мартин Атанасов и Денис Карягин в състава, отстъпиха като гости на Урал (Уфа) с 2:3 (21:25, 25:23, 21:25, 25:21, 13:15) в мач от 27-ия кръг на първенството, игран този следобед.

Независимо от поражението, Локомотив остава втори във временното класиране с 21 победи, 6 загуби и 62 точки. В следващия 25-и кръг играчите на Константинов са домакини на коравия тим на Енисей (Красноярск).

Срещата е в събота (9 март) от 14,00 часа българско време.

Мартин Атанасов започна като титуляр за Локомотив, но сменен още в първия гейм от опитният Сергей Савин, след което влизаше за по малко в третата и четвъртата част. Българинът се отчете с 2 точки (1 блок, 20% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане).

Денис Карягин влезе от резервната скамейка за кратко само във втория гейм, като записа единствено две неуспешни атаки.

Най-резултатни за гостите станаха Дмитрий Лизик (5 аса!, 3 блока и 69% ефективност в атака – 12) и Омар Курбанов (2 аса, 54% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 3) с 19 и 17 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

За тима на Урал резервата Роман Поталюк реализира 16 точки (1 блок, 2 аса и 57% ефективност в атака – 5). Сръбският национал Урош Ковачевич и иранският такъв Милад Ебадипур добавиха по 15 точки за победата.