Алекс Николов и Лубе с тежка домакинска загуба от Пиаченца в Италия

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) допуснаха 7-а загуба в италианската Суперлига. Воденият от новия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини тим падна тежко у дома от Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 0:3 (21:25, 27:29, 22:25) в един от най-интересните мачове от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон на първенството, игран тази вечер в „Еуросуоле Форум“.

Така Лубе са 4-и във временното класиране с 14 победи, 7 загуби и 37 точки. Пиаченца пък остава на 3-о място с 12 победи, 9 загуби и 40 точки в актива си.

В последния 22-и кръг на редовния сезон Николов и компания са гости на Рана (Верона), с националът Алекс Грозданов в състава, който в момента е на 5-а позиция в подреждането. Срещата е в неделя (3 март) от 19,00 часа българско време.

Алекс Николов започна като титуляр за Лубе, след което бе сменен във втория гейм от Марлон Янт Ерера, за да се върне в игра в края на третата част. Все пак, българинът стана втори по резултатност с 10 точки (40% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане – 2).

Най-резултатен за домакините стана турският диагонал и национал Адис Лагумджия с 12 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака – 7).

За тима на Пиаченца Юри Романо реализира 13 точки (1 блок и 57% ефективност в атака – 5), а Рикардо Лукарели и Едоардо Канески добавиха по 11 точки за победата.

Снимки: legavolley.it