Марица се справи с ЦСКА в повторение на финала за Купата

Отборът на Марица (Пловдив) победи като гост ЦСКА с 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:18) в дербито от 11-ия кръг на женската „Демакс“ лига, игран тази вечер в зала „Васил Симов“ в София. Срещата бе месец след финала за Купата на България, в който Марица също се наложи с 3:1.

Във временното класиране шампионките от Марица са първи с пълен актив от 33 точки след 11 победи от 11 мача, а „червените“ остават втори с 9 победи, 2 загуби и 23 точки. В следващия кръг маричанки са домакини на Дея спорт (Бургас), докато ЦСКА гостува на втория тим на пловдичанки – Марица 2022.

И двата мача са в неделя (3 март).

ЦСКА поведоха 6:2 в първия гейм, но маричанки обърнаха бързо и разликата стана 6 точки при 17:11. След пусната топка на Виктория Коева Марица спечели частта с 25:15. Момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 9:6 във втория гейм. Стигна се до 17:13, а след блок-уат на Ива Дудова Марица спечели втората част с 25:21.

ЦСКА поведе с 5:1 в третия гейм. Разликата стана 15:9, а след 25:19 „червените“ намалиха изоставането си на 1:2. В четвъртата част Марица поведе с 10:7. Стигна се до 17:15 за пловдивчанки, а след 25:18 Марица взе мача с 3:1.