Варна ДКС с първа победа в „Демакс“ лигата

Волейболистките на Варна ДКС записаха първа победа през този сезон в женската „Демакс“ лига. Воденият от Милен Стоянов тим надделя у дома над Хектор (София) с 3:2 (26:24, 17:25, 25:17, 21:25, 15:9) в мач от 9-ия кръг на първенството.

Варненки остават последното 8-о място във временното класиране с 1 победа, 8 загуби и 2 точки. Хектор също има 1 победи и 8 загуби, но е 7-и с 5 точки в актива си.

В следващия кръг Варна ДКС посреща шампиона Марица (Пловдив), докато Хектор се изправя срещу ЦСКА. И двете срещи са в събота (17 февруари) от 14,30 и 16,00 часа.

Дербито в дъното на първенството бе много оспорвано, като първата част домакините от Варна стигнаха драматично до успеха след 26:24. Във втория гейм обаче гостенките от Хектор възстановиха равенството след 25:17. Варненки се наложиха със същия резултат в третия гейм и отново излязоха напред. Те можеха да затворят мача и по рано, но допуснаха обрат в четвъртата част и отстъпиха с 21:25. Така се стигна до тайбрек, където Варна ДКС поведе с 11:3 и в крайна сметка наложи волята си след 15:9 и 3:2.