Нефтохимик даде гейм на Раковски, но спечели в Севлиево

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 3-а поредна и общо 9-а победа в Efbet Супер Волей. Играчите на Мартин Стоев дадоха гейм, но успяха да се наложат като гости на Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (25:8, 25:18, 19:25, 25:16) в среща от 13-ия кръг на шампионата, играна тази вечер пред около 250 зрители в зала „Дан Колов“.

По този начин бургазлии са трети във временното класиране с 28 точки след 9 победи и 4 загуби, с колкото са и 4-ият ЦСКА и 5-ият Монтана, но с 26 и 25 точки. Раковски остава на последната 12-а позиция с едва 1 победа, 12 загуби и 3 точки.

В 14-ия кръг Нефтохимик ще приеме Добруджа 07 (Добрич), а севлиевци гостуват на Пирин (Разлог). И двата мача са в петък (2 февруари).

Шампионите от Нефтохимик доминираха напълно в първия гейм, като оставиха домакините на едва 8 точки. След равностойното начало на втората част Нефтохимик се откъсна и до края не допусна изненада – 25:18 и 2:0. В третия гейм обаче севлиевци се мобилизираха и намалиха пасива си след 25:19. Бургазлии взеха контрола в четвъртия гейм и се поздравиха с победата след 25:16 и 3:1.

Най-полезен за Нефтохимик бе Розалин Пенчев с 18 точки (5 аса!, 2 блока, 65% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане – 12) за победата. Хърватският диагонал Иван Раич добави още 15 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака – 11) за успеха.

За тима на Раковски Боян Христов бе единствен с двуцифрен актив с 18 точки (2 блока, 2 аса, 41% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане – 4).