Тройка на Адебайо в края донесе победата на Маями срещу Орландо

Бам Адебайо вкара тройка 18.8 секунди преди края на мача, с което донесе успеха на Маями над Орландо с 99:96 в НБА.

След това звездата на „Магьосниците“ Паоло Банчеро пропусна стрелба и възможността да прати срещата в продължение. Банчеро бе най-резултатен на терена с 25 точки, 10 от които в четвъртата част.

Той спечели 8 борби и направи 6 асистенции. Мориц Вагнер от Орландо добави още 19 точки за Орландо от пейката. Дънкан Робинсън се отчете с 23 за Маями, докато Адебайо вкара 21 и спечели 11 борби.

Осем баскетболисти от Индиана завърши с двуцифрен брой точки при победата над Атланта със 126:108. По 18 точки за успеха отбелязаха Оби Топин и Бъди Хийлд, 15 добави Бенедикт Матюрин, а 13 – Аарън Месмит. Дежунте Мъри поведе Атланта с 29 точки, Трей Йънг завърши само с 13.

Клей Томпсън поведе Голдън Стейт при успеха срещу Чикаго със 140:131. Той отбеляза 30 точки. Стеф Къри от ГОлдън Стейт вкара 15 от своите 27 точки в последните 6:05 минути. ДеМар ДеРоузън бе най-добър за „Биковете“ с 39 точки, като 11 от тях бяха във втората част, когато Чикаго водеше в резултата с 45:29.

Никола Йокич записа 27 точки, 14 асистенции и 10 борби за своя 12-и трипъл-дабъл през сезона и 117-и за кариерата при победата на Денвър над Ню Орлиънс със 125:113. Маъкъл Портър Джуниър добави 20 точки и 10 борби, Джамал Мъри помогна с 20 точки и 9 асистенции за Денвър. Зион Уилямсън реализира 30 за Ню Орлиънс, Йонас Валанчунас се отчете със 17.

Пол Джордж отбеляза седем тройки за своите 37 точки, благодарение на които Лос Анджелис Клипърс се наложи над Мемфис със 128:119. Мемфис, който бе без Джа Морант и Маркъс Смарт, загуби и Дезмънд Бейн, който изкълчи левия си глезен.

Рюди Гобер отбеляза 24 точки и грабна 17 борби при победата на Минесота срещу Портланд със 116:93. Карл-Антъни Таунс добави 23 точки. Портланд продължава лошата си серия с трета поредна загуба, като съперниците им бележат най-малко 113 точки. Резервата Джабари Уолкър бе най-полезен за Блейзърс със 17 точки и 13 борби.

Лаури Марканен вкара 22 точки, а Джордан Кларксън – 21 за успеха на Юта над Торонто със 145:113. Колин Секстън отбеляза 20, а Кели Олиник завърши с 11 точки и 10 борби за „Джазмените“, Паскал Сиакам поведе Торонто с 27 точки. Канадците загубиха четвърти пореден мач срещу Юта.

Виктор Уембаняма завърши с 26 точки и 11 борби за 20 минути при победата на Сан Антонио над Шарлът със 135:99. Тимът постигна най-убедителния си успех като цифрово изражение през сезона. Дъг МакДермот помогна с 14 точки. ЛаМело Бол бе най-резултатен за Шарлът с 28 точки, Тери Роузиър добави 16.

Алперен Сенгун отбеляза 29 за успеха на Хюстън над Детройт със 112:110 като гост. Джеайлън Грийн се отчете с 28 точки, Фред ВанВлийт добави 20 и 12 асистенции за успеха, а Джабари Смит – 19. Кевин Нокс II и Алек Бъркс вкараха по 19 за Детройт, който допусна седма поредна загуба.