Медведев с три от три срещу Зверев тази година

Руснакът Даниил Медведев постигна трета победа в три мача през тази година срещу германеца Александър Зверев. Бившият водач в световната ранглиста записа четвъртия си пореден успех над олимпийския шампион след 6:2, 7:6(3) в четвъртия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Рим.

Двубоят на Централния корт във „Форо Италико“ започна вихрено за Медведев, който направи пробив още в първия гейм и затвори откриващия сет за едва 33 минути. В целия първи сет руснакът направи само една непредизвикана грешка, докато тези на Зверев бяха девет.

Играта обаче се изравни във втория сет. В него Зверев отново направи повече непредизвикани грешки, но и печелившите му удари бяха двойно на тези на Медведев – 23 срещу 11.

Двамата тенисисти си размениха по един пробив в поредни геймове в средата на сета, което доведе до тайбрек. В него предимството бе на страната на Медведев, който след смяната на полетата реализира четири поредни точки, с които спечели със 7:3 точки.

На четвъртфиналите Медведев ще играе с германеца Яник Ханфман.