Франция разплака Турция в драма с продължение на ЕвроБаскет 2022

Франция победи с 87:86 (18:11, 25:24, 6:22, 28:20, 10:9) Турция след продължение в първия сблъсък от 1/8-финалите на ЕвроБаскет 2022. Така “петлите” очакват съперника си за следващата фаза – победителя в двойката Италия – Сърбия. Той ще стане ясен утре, а срещата е от 18:00 часа.

Иначе победата не дойде никак лесно за баскетболистите на Венсан Коле, които след силна трета част се успокоиха, но не успяха да задържат доброто темпо до края на срещата и логично се стигна до допълнителни 5 минути иигрово време.

В него двата отбора отново се преследваха в резултата, но грешка в последните секунди лиши Турция от участие в 1/4-финалите на надпреварата на Стария контиент.

Огромната разлика между двата отбора се оказа борбата под коша, като Франция овладя 45 борби, докато турците хванаха само 31 топки под коша. В стрелбата за 2 точки отново символичните гости излязоха напред (55% – 445), като пък турците имаха и минимална преднина при тройките (39% – 35%). Въпреки, че Франция има повече грешки в сметката си (21-16), в крайна сметка това не повлия на крайния резултат.

Руди Гобер беше над всички за Франция с дабъл-дабъл – 20 точки и 17 борби, по 13 нанизаха Еван Фурние и Тома Йортел.

За Турция 22 точки вкара Буграхан Тунджер, а Фуркан Коркмаз се разписа с 18 точки.