Олимпия пречупи Байерн след избухване от Шавон Шийлдс

Олимпия Милано спечели домакинството си на Байерн Мюнхен с 84:77 (15:19, 18:17, 23:14, 28:27) в двубой от 30-ия кръг на Евролигата. По този начин италианците вече разполагат с баланс от 18-8 през настоящия сезон, заемайки четвъртото място във временното класиране. Баварците са на осма позиция с актив от 12-12.

Шавон Шийлдс се превърна в големия герой за победата на Олимпия тази вечер.

Гардът на домакините от Милано отбеляза 15 точки в последните шест минути игра в редовното време, за да помогне на Олимпия да задържи преднината си и да запише втората си поредна победа в Евролигата след тази над Анадолу Ефес миналата седмица.

Шийлдс завърши мача като най-резултатен за италианския тим с 22 точки. Девон Хол добави още 11 точки, а Николо Мели се разписа с 11 точки, 13 борби и 6 асистенции. За Байерн най-полезен бе Владимир Лучич с 26 точки, докато Огниен Ярамаз и Дарън Хилиърд прибавиха по 14 и 11 точки съответно.

Гледайте най-вълнуващите двубои от Националната баскетболна лига, Евролигата и Еврокупата, на живо, само в ефира на MAX Sport.