Монако се разправи с Фенербахче въпреки завръщането на Де Коло

Баскетболният отбор на Монако постигна впечатляваща победа с 92:78 (19:20, 36:13, 20:22, 17:23) над Фенербахче в двубой от 27-ия кръг на Евролигата. Монегаските изиграха брилянтна втора четвърт, чрез която си осигуриха аванс от 22 точки на голямата почивка, след която спокойно затвориха мача в своя полза.

Така клубът от Княжеството развали завръщането на френския национал Нандо Де Коло, който попадна обратно в ротацията на Фенербахче след двумесечно лекуване на контузията.

Той напомни за класата си и се превърна в топреализатор за „фенерите“ с 19 точки, но неговите усилия не стигнаха на тима му.

Алфа Диало поведе Монако към победата с 24 точки и 6 борби. Донатас Мотиеюнас се разписа с още 18 точки и 9 овладени топки, Уил Томас прибави още 14 точки, а Майк Джеймс остана с 10 точки, 4 борби и 4 асистенции. Освен 19-те точки на Де Коло, Марко Гудурич допринесе с още 18, а Данило Бартел и Дайшон Пиер реализираха по 10 точки всеки.

По този начин шампионът в ЕвроКъп за миналия сезон се изкачва до седмата позиция в таблицата с актив от 14 победи и 13 загуби. Фенербахче остава на 10-о място с баланс от 12-11, като има цели четири мача по-малко от монегаските.

Снимка: Euroleague