Реал Мадрид изнесе лекция по пътя към успех №20 за сезона

Реал Мадрид се превърна в първия отбор, достигнал до границата от 20 победи през настоящия сезон в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Пабло Ласо победиха Зенит Санкт Петербург с 85:64 (23:23, 22:13, 24:15, 16:13) в среща от 25-ия кръг на турнира на богатите. Така „кралския клуб“ регистрира деветия си пореден успех в турнира и продължава да бъде водач в таблицата.

Зенит се задържа в мача само четвърт и половина, когато разликата не превиши пет точки в полза на домакините. От края на втората част нататък „белите“ вдигнаха оборорите, като след края на третия период вече разполагаха с 18-точкова преднина при резултат 69:51. Руснаците нямаха повече сили да нанесат отговор срещу далеч по-класния си съперник и очаквано отстъпиха с 85:64.

Серхио Люл и Гершон Ябуселе вкараха по 13 точки всеки за Реал Мадрид. Трей Томпкинс наниза още 12 точки, а Венсан Поарие се отчете с 10 и 8 борби. За Зенит Алекс Пойтрес реализира 21 точки, Джордан Лойд прибави 14, а Джордан Мики завърши с 10 точки.

Във временното класиране лидер е Реал с актив от 20 победи и 3 загуби. Зенит е на четвърта позиция с баланс от 14 успеха и 8 поражения.

Снимка: Euroleague