Швеция с първа историческа победа на европейско първенство

Женският национален отбор на Швеция записа първа историческа победа на европейско първенство. Воденият от италианеца Еторе Гуидети тим надделя много трудно и драматично над Финландия с 3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13) в скандинавското дерби в Група D на Евроволей 2021, играно този следобед пред над 500 зрители в зала „БиТи Арена“ в Клуж-Напока (Румъния).

Така Швеция, която играе едва за 4-и път на шампионат на Стария континент и за първи от 38 години насам, постигна първа победа в историята си. Утре (20 август) шведските волейболистки почиват, а в събота (21 август) срещат от 20,30 часа домакините от Румъния, които снощи стартираха със загуба от Турция с 1:3 гейма.

Финландия пък излиза утре от 17,30 часа срещу Нидерландия, която днес би без проблеми Украйна с 3:0 гейма.

Звездата на Швеция Изабел Хаак бе над всички с невероятните 42 точки! (3 блока, 4 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Александра Лазич и Анна Хаак добавиха едва по 16 точки за успеха.

За „Суоми“ Анна Чакан (5 блока! и 60% ефективност в атака) и Пия Корхонен (1 блок, 3 аса и 34% ефективност в атака) реализираха 20 и 19 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.

Снимки: CEV.EU