Вангелов на крачка от олимпийска квота

Националът ни в свободния стил в категория до 57 килограма Георги Валентинов ще се бори за квота за Игрите в Париж в следващата си схватка на квалификацията в Баку.

Българинът надигра Камил Керимов (бронзов медалист от европейско първенство до 23г.) в четвърт-финален двубой. Украинецът водеше в резултата до последната минута, но петият от последните олимпийски игри обърна резултата в драматичен край на двубоя.

В дивизията до 86 килограма националът ни Магомед Рамазанов започна с успех със 7:2 точки срещу Джошуа Мородион (Германия). В четвърт-финален дуел натурализираният дагестанец ще се изправи срещу сребърния медалист от европейско и световно първенство Осман Нурмагомедов.

Микяй Наим, който започна с победа над представител на Румъния, загуби втората си битка. Българинът допусна поражение от молдовеца Максик Сакултан с 5:2 точки.