Пиаченца спечели 1/4-финала с Модена, след като изоставаше от 0-2 победи в серията и 0:2 гейма в 5-ия мач

Носителят на Купата на Италия Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца), на който спортен директор е Христо Златанов, се класира по изключителен начин на полуфинал в Суперлигата на Италия.

Възпитаниците на Масимо Боти успеха да обърнат серията с Валза Груп (Модена), след като изоставаха с 0-2 победи в серията и 0:2 гейма в 5-ата решаваща среща.

Пиаченца спечели 5-ата решаваща 1/4-финална среща като гост срещу Модена в “Пала Панини” с 3:2 (19:25, 17:25, 25:20, 25:21, 15:12) и така се класира на полуфинал, в който ще срещне Тренто с Матей Казийски.

Лидер на атаката на гостите бе бразилският посрещач Рикардо Лукарели, който заби 18 от 29 атаки (62% ефективност в атака, 2 грешки).

Кубинецът Роберланди Симон направи 7 блока (от общо 12 за целия отбор). Блокадата на Пиаченца на 6 пъти хвана успешно атаки на ървен Нгапет.

В началото на тайбрека Пиаченца поведе благодарение на мощния начален удар на Йоанди Леал и няколко аса. Антоан Бризар направи единична блокада на Ървин Нгапет – 5:1. Леал и Лукарели забиха по 3 точки в петата част и не позволиха да домакините да ги настигнат.

През този сезон Пиаченца спечели Купата на Италия, а Модена преди няколко дни Купата на CEV.

В редовния сезон Пиаченца финишира на 6-а позиция, а сега отстрани от битката за титлата Модена, която бе 3-та.

1/4-финал №5 в Суперлигата на Италия:

ВАЛЗА ГРУП (МОДЕНА) – ГАЗ СЕЙЛС БЛУЕНЕРДЖИ (ПИАЧЕНЦА) 2:3 (25:19, 25:17, 20:25, 21:25, 12:15)

МОДЕНА: Бруно Резенде 1, Адис Лагумджия 19, Ървен Нгапет 18, Томазо Риналди 15, Драган Станкович 6, Джовани Сангинети 8 – Салваторе Росини-либеро (Никола Марешал, Рикард Голини-либеро, Лоренцо Сала 1, Тома Русо)

Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ

ПИАЧЕНЦА: Антоан Бризар 2, Юри Романо 12, Рикардо Лукарели 19, Йоанди Леал 11, Робертланди Симон 11 – Леонардо Сканферла-либеро (Лука Бешич, Николо Хофер-либеро, Франческо Речине, Фабрицио Дирони 1)

Старши треньор: МАСИМО БОТИ.