Шампионска лига: Хебър – Младост (Загреб) 1:1! Следете мача ТУК!!!

Родният първенец Хебър (Пазарджик) излиза срещу носителя на титлата в хърватската Суперлига Младост (Загреб) по пътя си към групите на най-престижния европейски турнир – Шампионската лига.

Първият двубой между двата тима от трети кръг на надпреварата е днес (19 октомври) от 19:00 часа, в зала „Васил Левски“.

„Тигрите“ победиха като гости румънския Аркада (Галац) с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22) в реванша от втори кръг, с което стигнаха до „Златен“ гейм, който приключи 15:10 за българския тим. У дома момчетата на Камило Плачи отстъпиха с 0:3 гейма, но само седмица по-късно бяха повече от мобилизирани и заслужиха успеха.

Противникът им за място в групите на Шампионската лига Младост (Загреб) идва в Пазарджик след две категорични победи в хърватската Суперлига – над Сплит и Центрометал (Меджимурийе).

В най-престижния евротурнир волейболистите на Ратко Периш надиграха швейцарския Линдарен Волей (Амрисвил) с 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) в мача-реванш помежду им, изигран в зала „Боян Странич“. Изигран бе и т.нар. „златен гейм“, който завърши 15:8 за хърватския шампион.

Камило Плачи заложи на същия състав, който спечели Суперкупата на България в събота.

35

Шампионска лига: Хебър - Младост (Загреб) ????

Атака на Виктор Йосифов и ас на Трифон Лапков и 2:0 за Хебър в началото на двубоя. Атака на Трифон Лапков и 5:2 за шампиона на България. хърватските волейболисти изравниха резултата при 6:6. Равенството се запази до 13:13. Българските волейболисти поведоха с 14:13 след блокаут на Тодор Алексиев. Блокаут на Трифон Лапков и 16:15. Ас на Якопец изведе Младост напред със 17:16. Хебър поведе с 20:18, но последваха 4 поредни точки за гостите 20:22. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Атака на Николай Николов намали разликата до 1 точка при 22:23. Австрийският диагонал Клеменс Ецкер изведе Младост до геймбол при 24:22. Единична блокада на Виктор Йосифов възстанови равенството при 24:24. Младост поведе с 25:24. Нова атака на Виктор Йосифов и ново равенство – 25:25. Ратко Перич взе прекъсване за хърватския първенец. 17-годишният Якопец затрудни посрещането на Хебър и Младост спечели първата част с 27:25.

35

Единичен блок на Виктор Йосифов и Хебър поведе с 5:3 в началото на втория гейм. Грешка в атака за хърватите и 6:3 за тима от Пазарджик. Ратко Перич взе прекъсване за Младост. Якопо Масари атакува мощно по диагонала от зона 4 за 8:6. Възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 13:10 след грешка в атака за хърватите. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 14:12. нова мощна атака на Тодор Алексиев и 15:13. Единичен блок на Якопо Масари направи резултата 16:13. При 17:13 Ратко Перич взе прекъсване за първенеца на Хърватия. Хебър поведе убедително с 22:18. Тодор Алексиев атакува при мрежата с 2 ръце за 23:19.  При 23:20 Камило Плачи взе прекъсване за българските волейболисти. Блокада на Виктор Йосифов изведе домакините до геймбол при 24:21. Хърватските волейболисти атакуваха в аут и Хебър спечели втората част с 25:21.

35

Блокада на Трифон Лапков даде преднина на Хебър от 3:0 в началото на третата част. Отлична комбинация Александер Туш – Виктор Йосифов – 4:1. Блокада на Александер Туш и 7:3 за тима от Пазарджик. Ас на Александер Туш и 10:4. Единична блокада на Якопо Масари вдигна разликата до 11:4. Якопо Масари атакува по блокадата от зона 4 – 12:4. Ратко Перич взе прекъсване за Младост. Петър Премович замени Трифон Лапков.