Ясен е финалът на Запад в ББЛ А група

На Запад в ББЛ А група вече е ясен и финалът, като за първото място ще спорят Спортист Своге и Миньор 2015. Спортист ще защитава титлата си от миналия сезон, след като във втория мач от полуфиналната си серия надви ЦСКА с 89:68.

Ключова се оказа силната първа четвърт, след която баскетболистите на Емил Горанов се откъснаха с 29:8 и до края не изпуснаха водачеството си. Вторият период бе много по-равностоен, като на почивката разликата от 21 точки се запази.

Играта продължи кош за кош след паузата, а преди заключителната четвърт Спортист водеше с 69:51. „Червените“ намалиха изоставането си до 12 в оставащото време, но не успяха да застрашат сериозно водачеството на съперника.

Иван Ценов отбеляза 23 точки за победителите. Борис Матраков има дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби, с 12 точки е Симеон Ценов. За армейците Даниел Запрянов реализира 19 точки, 13 има Димитър Генов, а 10 добави Мартин Русев.

Лидерът в редовния сезон Миньор 2015 също затвори серията си с Хебър с 2-0, но трябваше да мине през продължение, за да измъкне успеха с 84:77. Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата още в началните минути. Постепенно те започнаха да трупат аванс и след първата част водеха с 26:16. Миньор 2015 се възползва от пропуските на съперника и продължи да увеличава разликата в своя полза, като на почивката бе напред с 44:29. Хебър обаче не се отказа и след паузата започна да топи пасива си, като преди решителната четвърт изоставаше с 49:56. Тимът стигна и до пълен обрат през последната част, а след серия от размени на водачеството мачът бе пратен в продължение. В него обаче Миньор 2015 отново си върна водачеството и този път не го изпусна до последно.

Георги Бързаков бе в основата на успеха с 29 точки. Георги Дамянов има 18, с 12 е Милен Дудев. За Хебър Герасим Николов се отчете с 21 точки, Денис Петков вкара 18, Станислав Славейков е с 15 и 13 борби, а 11 точки има Боян Тенев.