Макаби гледа все по-уверено към плейофите

Отборът на Макаби Тел Авив крачи уверено към класиране в плейофите на Евролигата. Израелският баскетболен гранд постигна третия си последователен успех в най-силната клубна европейска надпревара, след като тимът спечели гостуването си на Панатинайкос с 95:83 (23:26, 32:20, 15:12, 25:25) в Олимпийския комплекс в Атина.

По този начин възпитаниците на Ави Евен вече имат 14 победи и 11 загуби на сметката си, като във временното класиране заемат шестата позиция.

Панатинайкос остава последен в подреждането с актив от 7 успеха и 18 поражения.

Домакините от Гърция се представиха нелошо в първото полувреме, в което дори по едно време разполагаха с преднина от седем точки. Макаби обаче нанесе решителния си удар със серия от 12 последователни точки в самия край на втората част, за да излезе на 15-минутната почивка с актив от 55:46. „Детелините“ успяха да се държат близо до своя съперник и в крайна сметка скъсиха дистанцията на шест точки при 83:77 с четири минути до края на редовното време, когато обаче опитът им за обрат бе стопиран от Дерик Уилямс и Джейлън Рейнълдс, върнали разликата в двуцифрените размери.

Именно двамата американци се превърнаха в най-резултатни за Макаби. Уилямс приключи със 17 точки и 6 борби, докато Рейнълдс бе точен с 16 точки и 9 овладени топки. Джеймс Нънали вкара още 15, Анте Жижич добави 15 точки, а Кийнън Еванс се разписа с 11 точки.

Неманя Недович бе над всички за ПАО с 21 точки. Йоанис Папапетру допълни със 17 точки, Дарил Мейкън реализира 13, а Лефтериос Манцукас добави още 11 точки.

Гледайте най-вълнуващите двубои от Националната баскетболна лига, Евролигата и Еврокупата, на живо, само в ефира на MAX Sport.