ЛеБрон се завърна, за да въдвори ред в Лейкърс

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс постигна драматична победа при домакинството си на Ню Йорк Никс, спечелено от “езерняците” със 122:115 (29:42, 27:29, 31:13, 24:27, 11:4) след продължение в среща от редовния сезон на НБА. Двубоят маркира завръщането на голямата звезда на калифорнийци ЛеБрон Джеймс, който пропусна последните пет срещи на тима си заради травма в коляното, като неговите съотборници загубиха четири от петте двубоя, в които Краля не взе участие в последната седмица.

Лейкърс не бяха далеч от това да допуснат още една грешна стъпка тази нощ в своята зала “Крипто Арена”, тъй като още в откриващата четвърт допуснаха цели 42 точки, а в един момент от втората четвърт резултатът бе 45:66 в полза на Никс. След почивката “езерняците” станаха доста по-агресивни в защита, а в офанзивен план бяха водени от гарда Малик Монк, който отбеляза 18 точки само в третата четвърт, за да помогне на отбора си да вземе предимство при 87:84 след 36 минути игра.

Домакините продължаваха да разполагат с аванс и през цялата последна четвърт, като 1:17 минути преди края те водеха със седем точки при 110:103. Тимът на Франк Вогъл обаче се разпадна в последната минута игра и допусна изравняване, след като Ар Джей Барет наниза тройка при 8 секунди до края за 111:111, фиксирайки крайния резултат в редовното време. ЛеБрон и компания все пак се съвзеха в допълнителните пет минути и отново си изградиха аванс от седем точки при навлизане в последната минута, като този път не сгрешиха, за да постигнат успеха след 122:115.

ЛеБрон Джеймс се завърна със 103-ия си трипъл-дабъл в кариерата от 29 точки, 13 борби и 10 асистенции за победителите. Малик Монк бе под пара с още 29 точки, а Антъни Дейвис реализира 28 точки плюс 17 борби. Тревър Ариза се включи от пейката с 11 точки и 8 борби, докато Ръсел Уестбрук реализира само 5 точки при 1/10 стрелба от игра, като той не получи нито секунда игрово време в продължението.

Ар Джей Барет бе над всички за Никс с 36 точки, 8 борби и 5 асистенции. Джулиъс Рандъл завърши с 32 точки, 16 овладени топки и 7 завършващи подавания, Еван Фурние наниза 15 точки, а Алек Бърк се разписа с 12 точки и 6 борби.

ЛА Лейкърс продължава да е девети в Западната конференция с баланс от 26 победи и 28 загуби. Нюйоркчани пък все още не могат да се закачат за плей-ин местата, като в момента са на 12-а позиция с 24 успеха и 29 поражения.

Снимки: Gettyimages