Сърбия се справи с Хърватия в групата на България

Европейският шампион по баскетбол за жени Сърбия започна с успех като гост на Хърватия с 84:66 в квалификациите за първенството на Стария континент през 2023 година. Двата състава са съперници на България в група „Е“ на европейските квалификации.

Хърватия и Сърбия изиграха оспорвана първа четвърт, но до почивката сръбкините натрупаха 20 точки преднина при 55:35. Домакините намалиха до 9 пасива си преди последната четвърт, но воденият от селекционера Марина Малкович тим не допусна обрат.

Александра Цървендакич изведе сръбкините до успеха с 33 точки и 7 борби. Тина Краишник добави още 15 точки. За хърватките Ана Мария-Бегич наниза 19 точки, докато Ивана Дойкич се разписа с 18.

Хърватките са начело във временното класиране в нашата група „Е“ с 3 точки от две срещи, а Сърбия и България са втори и трети със съответно 2 и 1 точка, но с мач по-малко.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.