Европейският волейболен трофей за жени – в ръцете на феновете

Кой ще се докосне пръв до трофея от европейското първенство по волейбол за жени? Оказва се, че тази възможност ще имат феновете в Пловдив! Красивата купа ще бъде на разположение на волейболните привърженици от днес (13 август) до неделя (15 август). Те ще може да се снимат с нея и да се почувстват поне за миг шампиони.

На 13 август (петък) златната красавица ще бъде изложена на Римския стадион до Джумая джамия от 19,00 до 21,30 часа.

На 14 август (събота) трофеят ще бъде от 19,00 до 21,30 часа в Цар-Симеоновата градина.

На 15 август (неделя) феновете ще имат възможност да си направят паметни снимки от 19,00 до 21,30 часа на Фонтана с пеликаните пред Община Пловдив, известен още като „Копчетата“.

Пловдив е един от домакините на европейското първенство, което стартира на 18 август. Градът под тепетата има тази чест заедно с Белград (Сърбия), Задар (Хърватия) и Клуж-Напока (Румъния).

Българските „лъвици“, които през юни спечелиха Златната лига, са в една група с Гърция, Испания, Чехия, Германия и Полша. Те ще играят срещите си в зала „Колодрума“. За елиминационната фаза на турнира се класират първите 4 тима в крайното класиране на всяка група.