Монтана надигра 11-ия в Румъния

Монтана се наложи с 2:1 над 11-ия в елита на Румъния Академика (Клинчени) в първата си контролна среща на лагера в Банско.

И трите гола паднаха след почивката. В 51-та мин. Йордан Йорданов откри резултата след майсторско изпълнение на фаул от 25 метра.

Осем минути по-късно румънският тим изравни, при едно меле пред вратата на юношата Мартин Петков. Друг юноша  – Георги Манолиу, донесе победата на Монтана в 81-та мин.

Заради контузии Мариo Кирев, Владимир Айтов, Румен Георгиев-Джако и дошлите на проби чужденци Фидил Идрисс и Стергиос Икономикос изгледаха двубоя от трибуните.

Съставът на Монтана: Петър Петров, Александър Башлиев, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Даниел Стоянов, Николай Николов, Крис Гади, Йордан Йорданов, Владислав Цеков, Стефан Каменов, Стефан Христов (Мартин Петков, Стоян Предев, Росен Кръстев, Атанас Карачаров, Аспарух Смилков, Алекс Тодоров, Георги Манолиу).