Дженоа 0:0 Ювентус, втората част започна

Отборите на Дженоа и Ювентус играят при резултат 0:0 на „Луиджи Ферарис“ в двубой от 11-ия кръг на Серия „А“.

Днес Ювентус играе в 4-4-2 и така Андреа Пирло е направил пет промени в своя състав. На вратата се завърна Войчех Шчесни, а в халфовата линия се появиха Федерико Киеза, Родриго Бентанкур и Адриен Рабио. В атака пък този път действа Пауло Дибала в тандем с Кристиано Роналдо, за когото това е мач номер 100 с екипа на тима.

Домакините са разположени в същата схема с Джанлука Скамака и Марко Пяца като нападатели.

Преди началото на мача двата отбора почетоха паметта на починалата италианска легенда Паоло Роси. Във втората минута при центриране от корнер Рабио прати топката в противниковата мрежа, след като игра с ръка. Попадението не беше зачетено, а халфът получи жълт картон. В десетата след центриране от корнер Уестън Маккени игра с глава, но Матия Перин успя да избие топката. В 18-ата Бентанкур нанесе неточен удар, а в 25-ата шут на Маккени също излезе в аут. В 41-ата Роналдо стреля, но топката рикошира в съперников играч и Перин лесно я улови. Две минути след това Маккени направи поредния си пропуск в мача. В последните секунди на частта Дибала пробва техничен шут, който обаче не затрудни Перин.

Второто полувреме започна с пропуск на Роналдо.

ДЖЕНОА – ЮВЕНТУС 0:0

Дженоа: Перин, Голданига, Бани, Масиело, Пелегрини, Лерагер, Радованович, Ровела, Стураро, Пяца, Скамака

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Маккени, Бентанкур, Рабио, Киеза, Дибала, Роналдо