Кариус пусна нови три гола

Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус, който играе като преотстъпен в Бешикташ, допусна три гола при гостуването на турския гранд на Спортинг Брага с 1:3 в мач от група К на Лига Европа. След този успех португалците продължават да са лидер в групата и почти сигурно ще е в следващата фаза. Бешикташ пък записа четвърта поредна загуба.

Домакините поведоха след удар с глава на Паулиньо, но допуснаха изравняване след половин час игра.

Нападателят на Спортинг изведе тима си напред преди почивката. В 44-ата минута Жеремайн Ленс получи червен картон за нарушение срещу Палиня и това значително намали шансовете на турците за обрат.

През втората част португалците логично имаха предимство, като Кариус имаше няколко добри спасявания. Гостите дори стигнаха до положения за изравняване, но в 81-ата минута Едуардо се разписа за 3:1 и подсигури победата на домакините.

СПОРТИНГ БРАГА – БЕШИКТАШ 3:1
1:0 – Паулиньо (14)
1:1 – Бойд (29)
2:1 – Паулиньо (27)
3:1 – Едуардо (81)