Миньор (Перник) 2:0 Кюстендил, гледайте тук!

Отборите на Миньор (Перник) и ФК Кюстендил играят при резултат 2:0 в сблъсък от 13-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията реализираха Даниел Гогов (56) и Антон Славчев (68).

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред „сините“. Още във втората минута Кирил Вълов получи добро подаване, след което атакуващият футболист стреля в близкия ъгъл, но стражът на „чуковете“ се справи.

В 15-ата минута Миньор бе много близо до първия гол. Виктор Райчев центрира перфектно в наказателното поле към Даниел Гогов, който стреля майсторски от воле, но кълбото се отби в горната греда.

В 33-ата минута Мартин Газиев отправи бомбен шут от дистанция, но Даниел Леонтиев изби. Секунди преди края на първата част Томислав Павлов отправи фантастичен удар от фаул, но стражът на гостите се намеси решително.

В 56-ата минута „чуковете“ стигнаха до първия гол. В негов автор се превърна Даниел Гогов, който ознаменува добрата си игра с важно попадение в мрежата на Хуго Гуимейро. Атакуващият футболист откри резултата с прецизен удар от границата на наказателното поле.
В 65-ата минута Калоян Йосифов шутира от далечна дистанция, но вратарят на Кюстендил изби в корнер.

Три минути по-късно централният бранител на „жълто-черните“ Антон Славчев заби второто попадение в дербито от кръга. Бившият играч на Локомотив (София) се разписа след прекрасен удар с глава.

МИНЬОР (ПЕРНИК) – ФК КЮСТЕНДИЛ 2:0

1:0 Даниел Гогов (56)
2:0 Антон Славчев (68)

Стартови състави:

Миньор (Перник): 1. Даниел Леонтиев, 14. Димитър Савов, 4. Тони Иванов, 3. Антон Славчев, 2. Виктор Райчев, 5. Веселин Васев, 28. Даниел Гогов, 8. Кристиян Слишков, 21. Стивън Милчев, 10. Томислав Павлов, 7. Калоян Йосифов

Кюстендил: 1. Хуго Гуимейро, 22. Адриян Бачовски, 70. Атанас Пенков, 5. Боян Стойнев, 8. Виктор Анастасов, 9. Александър Александров, 6. Емил Стоянов, 7. Кирил Вълов, 15. Мартин Михайлов, 10. Мартин Газиев, 11. Пламен Петров

Стадион: „Миньор“, Перник
Главен съдия: Мирослав Кузманов
Асистенти: Георги Великов, Марин Бонев