Националите U17 отстъпиха на Иран след тайбрек на приятелския турнир в София

Националният отбор на България за юноши до 17 години отстъпи на Иран след тайбрек на приятелския турнир в София. Воденият от Теодор Богданов тим загуби с 2:3 (21:25, 25:21, 28:26, 19:25, 10:15) във втория си мач от надпреварата в зала „Левски София“.

Така след втория ден на турнира малките „лъвчета“ имат 1 победа и 1 загуба, след като в първия ден надиграха Бразилия с 3:1 гейма. Тимът на Иран пък записа първи успех, след като на старта загуби от Италия с 2:3 гейма.

В другата среща от програмата за деня Италия победи Бразилия с 3:1. Така „Скуадра адзура“ постигна втора поредна победа.

Утре (21 август), в последния ден от надпреварата, България се изправя срещу Италия от 17,00 часа. След това от 19,30 часа пък Иран среща Бразилия. Приятелският турнир се провежда при закрити врати и е част от подготовката за предстоящото в София Световно първенство за тази възраст (24 -31 август).

Селекционерът Теодор Богданов използва различни варианти на игра, като даде възможности на всички състезатели за изява в мача. Най-резултатен за българския тим бе Петър Господарски със 17 точки (3 аса). Филип Марински завърши с 11 точки за победата.