Боряна Ангелова: Предстоят ни още трудни мачове, но продължаваме да се борим за нови победи

Националният отбор на България за девойки до 20 години надигра драматично Словения след петгеймова битка с 3:2 гейма в 4-ия си мач от Група I на Европейското първенство, на което страната ни е съдомакин. Националката Боряна Ангелов коментира след трудния успех за BGvolleyball.com, че най-важното е, че тимът се е събрал и е спечелил тайбрека и крайната победа.

„Получи се труден мач.

Първоначално не ни тръгна играта. Започнахме с много грешки. Но след това се събрахме. Вложихме повече емоция, публиката също започна да ни подкрепя. И всичко тръгна добре. Поведохме с 2:1, можехме да спечелим по-категорично, но в четвъртата част се пренавихме. Бяхме убедени, че ще вземем гейма, но накрая се отпуснахме. Съперникът пък се активизира и успя да вкара мача в тайбрек. В крайна сметка най-хубавото е, че успяхме да си вземем тайбрека. Казахме си, че няма как пак да загубим, трябва да дадем всичко от себе си. Затова много се радваме че, успяхме. Предстоят ни още трудни мачове, но продължаваме да се борим за нови победи.“

Снимки: CEV.EU