Ботев (Пловдив) 0:0 Жрински, по една добра ситуация за двата тима

Отборите на Ботев (Пловдив) и Жрински играят при резултат 0:0 в сблъсък от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

В 10-ата минутта Ботев разигра отлично с Минко, Ето’о и Акере. Джеймс Ето’о подаде към Самуел Акере, който пък се объра добре към вратата и потърси далечния ъгъл. Стражът на гостите направи блестящ плонж, с който предотврати сигурен гол във вратата на Жрински.

Две минути по-късно Ивелин Попов подаде към Константинос Балоянис от корнер. Гръцкият краен защитник центрира с левия крак, за Мартин Секулич засече акробатично, но ударът му излезе в аут.

Гостите отговориха с отлична възможност в 15-ата минута след неточност на Джеймс Ето’о в халфовата линия. Полузащитникът подари лесно топката на Жрински, а Кузе беше намерен с пас сам срещу Джонас Тамм. С добър финт нападателят се освободи от Тамм и излезе сам срещу стража Бернат. Последва удар, който вратарят на Ботев отрази с вещина.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЖРИНСКИ 0:0

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): 1. Ханс Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 15. Джеймс Ето‘о, 20. Антонио Перера, 7. Самуел Акера, 10. Ивелин Попов, 40. Кристиан Нвачукву, 9. Мартин Секулич

Жрински: 35. Марич, 6. Чорлука, 4. Баришич, 44. Сунжич, 50. Мемия, 8. Милнар, 14. Посавец, 20. Иванчич, 17. Малекинусич, 11. Мулахусеинович, 25. Кузе