Виктория Коева: Искаме да стигнем максимално далеч

Волейболистките от националния отбор на България за девойки до 20 години стартираха с победа участието си на Европейското първенство, след като се наложиха над Швеция с 3:1 гейма в среща от Група I. Ето какво каза след мача пред BGvolleyball.com посрещачката Виктория Коева, която бе втора по резултатност:

„Започнахме нервно, сковано във първия гейм, но въпреки това успяхме да си вземем трите точки, което беше важното в този мач. Много грешахме на сервис, допуснахме и лични грешки в атака, не бяхме убедителни.

Имахме мотивация за победа, казахме си, че трябва да вдигнем оборотите и да заиграем, както можем. Започнахме да изпълняваме добър начален удар и си вършехме работата на блок-защита значително по-добре. Играем мач за мач… нашата цел е да вдигаме нивото с всеки следващ ден и да стигнем максимално далеч. Поставили сме си цели, но не искам да говоря предварително.“

Снимки: CEV.EU