Спартак (Вн) 2:0 ЦСКА, греда за домакините и куп спасявания на Дюлгеров

Слушай на живо

Слушай на живо:
Спартак (Варна) – ЦСКА

Спартак (Варна) и ЦСКА играят при 2:0 в мач от третия кръг на efbet Лига. Ахмед Ахмедов откри резултата в 14-ата минута, а пак той удвои в 39-ата минута.

10

Спартак (Варна) : ЦСКА

Атаката на „червените“ отново води Чорбаджийски, който е подпомаган от норвежкото трио Скаршем-Линдсет-Хайнц плюс Шопов. В отбрана пък Стипич за пореден път предпочита новото попълнение Делова за партньор на Петров пред Кордоба.

Първият точен изстрел отиде на сметката на домакините. Във втората минута Ахмедов се освободи добре от централните защитници на „червените“ пред наказателното поле и отправи удар с десния крак, но право в ръцете на Дюлгеров.

В 13-ата минута Илич изведе Ахмедов сам срещу Дюлгеров, но стражът изби в корнер.

След неговото изпълнение Цветков стреля с летящ плонж, насочвайки топката към Ахмедов. Бившият футболист на ЦСКА майсторския я отклони с пета в мрежата на „червените“.

В 21-ата минута Спартак като по чудо не поведе с 2:0. Вутов изведе Ахмедов фронтално очи в очи с Дюлгеров.

Таранът пробва да вкара, „копвайки“ топката, но стражът на „червените“ не трепна и изби. Последва нов шут на нападателя, който бе блокиран, а след него Ромееш отправи силен удар под ъгъл, но и този път Дюлгеров изби.

В 21-ата минута „соколите“ изпуснаха нова великолепна възможност. Илич изведе за пореден път Ахмедов сам срещу вратаря, а шутът на нападателя разтресе горната греда.

СПАРТАК (ВАРНА) – ЦСКА – СОФИЯ 2:0

1:0 Ахмед Ахмедов 14
2:0 Ахмед Ахмедов 39

СПАРТАК (ВАРНА): 76. Величков, 4. Пърце, 5. Бауренски, 6. Цветков, 8. Лесняк, 14. Ромееш, 16. Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмедов, 39. Вутов, 44. Грънчов

ЦСКА – СОФИЯ: 25. Дюлгеров, 15. Вион, 4. Петров, 5. Делова, 3. Санянг, 26. Кареасо, 8. Шопов, 10. Линдсет, 14. Хайнц, 7. Скаршем, 16. Чорбаджийски