Джокович дори не се изпоти срещу Руне

Рекордьорът по титли от Големия шлем Новак Джокович се класира за 15-и път в кариерата си за четвъртфиналите на „Уимбълдън“. Сърбинът, който е седемкратен шампион в Лондон, срази Холгер Руне с 6:3, 6:4, 6:2 за малко повече от два часа.

Двубоят на Централния корт се превърна в рецитал на Джокович, който нито за миг не позволи на датчанина да си помисли, че има начин да спечели мача. Макар че Руне беше постигнал две победи в предишните пет двубоя помежду им, този път интрига нямаше и Джокович за първи път не загуби нито сет срещу този съперник.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Алекс де Минор, който по-рано днес елиминира Артур Фис. Световният номер 2 триумфира срещу Де Минор в Монте Карло през април, а единствената му загуба от австралиеца беше в началото на тази година в „Юнайтед Къп“.

Ако спечели „Уимбълдън“, Джокович ще се изравни по брой титли от турнира с Роджър Федерер. Срещу Де Минор сръбската звезда ще запише своя юбилеен 60-и четвъртфинал в турнири от Големия шлем.

Снимки: Gettyimages